Weryfikacja stanu licznika Nuernberg

WERYFIKACJA RZECZYWISTEGO STANU LICZNIKA W POJAZDACH

WERYFIKACJA PRZEBIEGU AUTA

Coraz częstszym procederem i problemem jest tzw. cofanie liczników w pojazdach używanych. Zakup pojazdu na rynku wtórnym może więc wiązać się ze sporym ryzykiem ze strony nowego nabywcy samochodu. W celu dokonania weryfikacji stanu licznika w pojeździe warto zatem skorzystać z nowej oferty świadczonej przez rzeczoznawcę samochodowego MOTOEXPERT Norymberga.

Jako sieć niezależnych rzeczoznawców samochodowych, MOTOEXPERT dysponuje możliwością odczytania rzeczywistego stanu licznika w pojazdach wybranych marek (głównie Mercedes, Smart, VW, Skoda, Seat, Audi) – każdorazowo przy użyciu specjalistycznego sprzętu diagnostycznego. Wszystkim naszym Klientom polecamy również, aby przed zakupem używanego auta rozważyli zweryfikowanie jego przebiegu i dokonanie odczytu rzeczywistego stanu licznika właśnie z udziałem naszego rzeczoznawcy samochodowego.

Jako, że dostęp do danych dotyczących m.in. aktualnego przebiegu pojazdu w ASO bywa dość utrudniony (zwyczajnie nie każdy serwis je udostępnia) i może się zdarzyć, że dane te nie zawsze są prawidłowe i miarodajne, warto rozważyć możliwość dokonania odczytu rzeczywistego stanu licznika w pojeździe przez niezależnego rzeczoznawcę samochodowego sieci MOTOEXPERT.

Najpopularniejsza, wśród kupujących, metoda dokonania weryfikacji przebiegu auta w ASO często nie jest wystarczająca, gdyż po pierwsze nie każda marka prowadzi taką ewidencję w odniesieniu do starszych modeli aut, a po drugie tylko nieliczni serwisują pojazd od początku do końca w autoryzowanym serwisie.

Obecnie dość powszechnym procederem w pojazdach używanych – głównie sprowadzanych z zagranicy – jest niestety zaniżanie wskazań licznika i przebiegu auta, w celu zwiększenia jego wartości lub atrakcyjności na rynku wtórnym. Aby dokonać zmian w stanie licznika zwykle wystarczy podpiąć do gniazda diagnostycznego EOBD odpowiednie urządzenie i ustawić pożądany przebieg.

Często profesjonalne wykonanie tego zabiegu sprawia, że oszustwo jest znacznie trudniejsze do wykrycia niż mogłoby się wydawać. Dlatego warto powierzyć weryfikację stanu licznika pojazdu rzeczoznawcy samochodowemu MOTOEXPERT. Szczególnie, jeśli zamierzamy dokonać zakupu samochodu nowszego lub z  tzw. wyższej półki (np. Audi, Mercedes, Porsche, BMW), warto zainwestować w usługę profesjonalnego sprawdzania przebiegu pojazdu przez rzeczoznawcę techniki samochodowej.

Profesjonalna metoda, jaką posługujemy się dokonując weryfikacji rzeczywistego stanu licznika pojazdu polega głównie na przeprowadzeniu kontroli poszczególnych sterowników (w tym sterowników silnika, skrzyni biegów, a nawet radia czy kluczyka), gdzie zwykle zapisywany jest przebieg auta w czasie różnych etapów jego eksploatacji przez poprzedniego właściciela.

Nowoczesne samochody i przede wszystkim auta z wyższej półki posiadają obecnie tak wiele urządzeń elektronicznych, które zapisują – na potrzeby serwisantów lub producentów – cały szereg informacji, które mogą wprost lub pośrednio dać nam informację o rzeczywistym przebiegu auta. Im nowszy samochód, tym większa ilość zapisanych w sterownikach danych oraz większe prawdopodobieństwo wykrycia ewentualnego cofnięcia licznika. Z reguły bowiem w auta kilkuletnich i samochodach luksusowych niemożliwe jest wykonanie operacji polegającej na zmianie przebiegu pojazdu bez pozostawienia śladów.

Dobrze zabezpieczona przez producentów elektronika bywa trudna do ’’obejścia’’ przez osoby dokonujące zmiany stanu licznika. Przykładem jednego z lepszych zabezpieczeń są pojawiające się już w autach nowych tzw. czarne skrzynki oraz montaż zabezpieczonych sterowników (np. chip Havanna firmy Nec, montowany w Mercedesach, którego zawartości nie da się na razie modyfikować).

Rzeczoznawca samochodowy MOTOEXPERT dysponując fachową wiedzą techniczną i odpowiednim oprogramowaniem są jednak w stanie ocenić na podstawie przechowywanych w pamięci sterowników zmiennych, jaki przebieg (liczony w km) posiada dany pojazd. Usługa polegająca na odczycie danych ze sterowników i ocenie technicznej to koszt w granicach od 200,- do 500,- EUR – w zależności od nakładu czasu pracy eksperta i rodzaju pojazdu, którego dotyczy usługa.

Zaznaczyć jednak warto, że im droższe i bardziej ekskluzywne auto, tym bardziej opłaca się zainwestować w weryfikację rzeczywistego stanu licznika w pojeździe. Dokonanie weryfikacji przebiegu pojazdu z udziałem rzeczoznawcy samochodowego MOTOEXPERT może bowiem ujawnić ewentualną zmianę wskazań licznika, co jest oszustwem.

Nasz ekspert techniki samochodowej, wyposażony w profesjonalny sprzęt techniczny potrafi na Państwa zlecenie odczytać w elektronice pojazdu informacje, których w większości przypadków nie udałoby się ustalić nawet dzięki pomocy ASO.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Tel. +49 0911 9646 455

Weryfikacja rzeczywistego przebiegu pojazdu – Ustalenie stanu licznika w pojeździe – Weryfikacja licznika